Jakub Wehrenberg

Jakub přišel na svět 24. srpna roku 1974 ve Vsetíně.

Jakub-Wehrenberg Jakub Wehrenberg

Úspěšně vystudoval Pražskou konzervatoř a poté se podílel na založení hudební skupiny Hamleti (r. 1996), ve které dodnes účinkuje s Alešem Hámou, Hardym Marzukim a Daliborem Gondíkem. Kapela nemá svůj repertoár a hraje skladby jiných českých i zahraničních skupin (Olympic, Lucie nebo Beatles).

Jakub-Wehrenberg-2 Jakub Wehrenberg

Jakub-Wehrenberg-3 Jakub WehrenbergNejznámější rolí Jakuba Wehrenberga je bezesporu Kvido ve filmovém zpracování románu Michala Viewegha  Báječná léta pod psa. Účinkoval také v seriálu Zdivočelá země, který běží na obrazovkách České televize. Tam hraje postavu Jerryho.

Na téže televizi také moderuje, a to konkrétně s Hanou Vítovou, nový český cyklus Kde bydlely princezny. S tímto seriálem máme možnost vyrazit na hrady a zámky v ČR, kde se natáčely známé pohádky. Setkáme se také se slavnými herci nebo režiséry, jenž se na těchto snímcích z prostředí českých hradů podíleli.

Jakub Wehrenberg se také jako herec účastní divadelních představení a muzikálů, dnes hraje např. v divadle Broadway nebo Hybernia.

Nejznámějším dabingovým číslem tohoto herce je určitě postava Sheldona Coopera ze seriálu Teorie velkého třesku, který běží na obrazovkách Prima Cool.

Napsat komentář