Johnny Galecki

John Mark “ Johnny “ Galecki se narodil 30. dubna v roce 1975 v Belgii. (narozený 30 dubna 1975 – Bree, Belgie) je americký herec.  Nejvíce známý je v roli jako David Healy v  sitcomu Roseanne , a také samozřejmě jako Leonard Hofstadter v CBS situační komedii Big Bang Theory.

johnny-galecki-1024x640 Johnny Galecki
Rodina
Matka se jmenuje Mary Lou a pracuje jako hypoteční konzultantka. Jeho otec Richard Galecki byl členem Letectva spojených států, který pracoval na základně v Belgii. Má mladšího bratra Nicka, kterého Galecki popisuje jako mechanického génia v automobilovém průmyslu. Galeckiho mladší sestra se jmenuje Allison. Má polské, irské a italské předky.

johnny-galecki-2-682x1024 Johnny Galecki

Kariéra
Jedna z nejznámějších postav´ztvárněných Galeckim je David Healy( nejpdříve byl představován jako Kevin Healy) v americkém sitcomu Roseanne. Galecki byl obsazen v roce 1997 v slasheru(podkategorie hororu, kde se objevuje masový vrah)  Tajemství loňského léta. Další jeho film byl v roce 1998, kde si zahrál v černé komedii se jmnénem Všichni moji muži. Galecki pokračoval ve své filmové sérii s rolí ve filmu Nerovná partie a dále si zahrál menší role napříkald v Bean, či  Vanilkové nebe(halvní role – Tom Cruise). Galecki si zahrál mladého delikventa ve filmu Záchvat zuřivosti. Tento film byl založen na skutečné události o sériovém vrahu.
Dále se Johnny objevil třeba v první epizodě seriálu Jmenuju se Earl. Další rolí, kde sehrál nevlastního bratra z hlavních postav sester Nadějě a víra, je sitcom Hope & Faith.
V současné době hra Galecki v sitcomu, kde jinde, než v Big Bang Theory. V tomto sitcomu hraje po boku, starých známých, jako například Sara Gilbert( ztvárňuje postavu Leslie), která hrála též v Roseanne( hrála roli dvouleté přítelkyně Galeckiho).
Jinak se v současnosti objevil krátce v komedii Hancock. V roce 2011 sehrál sám sebe v seriáu Vincentův svět sám sebe.
Napsat komentář