Kunal Nayyar

Kunal Nayyar se narodil 30. dubna roku 1981 ve Velké Británii, v Londýně. Nejvíce se proslavil v sitcom Teorie velkého třesku rolí Rajeshe Koothrappaliho.

Životopis

Kunal Nayyar se narodil ve VElké Británii, ale velice brzo se přestěhovali do Nového Dillí v Indii, kde byl také vychováván. Navštěvoval školu St. Columba’s School v Indii. Hrál také badminton za školní tým. Po dokončení školy se v roce 1999 přestěhoval do USA, kvůli vysoké škole.  Byl přijat na  Portlandskou Univerzitu pro podnikání v Oregonu a mezi tím absolvoval několik kurzů herectví. Poté sám vystupuje v divadlu a zúčastňuje se i Amerického vysokoškolského divadelního festivalu. Načež získává akademický titul v umění z Temple University ve Filadelfii.

nayyar-2 Kunal Nayyar

Kariéra

Po absolvování si našel práci, hraní v amerických televizních reklamách, ale také vystupoval na jevišti v Londýně. V roce 2006 se spojil s Arun Das a napsali hru Cotton Candy (cukrová vata), která se stále v Novém Dillí (Indie) stále vysílá a má také velmi kladné recenze a hodncoení od kritiků.
Nayyar si zahrál menší roli v populárním seriálu Námořní vyšetřovací služba (NCIS). zahrál si teroristu Youssef Zidan.
Jeho agent zaslech o roli vědce v nadcházejícím pilotní díle a podporoval Nayyara k tomu, aby došel na konkurz. Díky tomu máme možnost vidět Nayyara jako Rajeshe v Teorii…

nayyar-3 Kunal Nayyar

Ocenění

Rok Cena Kategorie Výsledek Poznámka
2006 Garland Award Nejlepší mužská role ve hře na západním pobřeží Výhrál Huck a Holden
2012 Screen Actors Guild Award Výborný výkon v komediálním seriálu Nominován Teorie velkého třesku

Napsat komentář