Leonard Hofstadter

Leonard Hofstadter Leakey , Ph.D. je postava, kterou hraje Johnny Galecki. ELonard je experimentální fyzik z New Jersey. 

V bytě žije se spolubydlícím Sheldonem. Leonard a Sheldon jsou pojmenování po hercovi/ producentovi Sheldon Leonard,  po Robert Hofstadter a po Leon Cooper. Penny je sousdkou Leonarda, do které je zcela zamilován. Také již spolu chodili( nejen jako herci, ale i ve skutečnosti).

leonard2-1024x575 Leonard Hofstadter

O životě

Leonard je absolvent Princetonské univerzity. Pracuje jako experimentální fyzik a to zejména s lasery. Původně pochází z New Jersey, nyní bydlí spolu se Sheldonem v Pasadoně, Kalifornie. I když se Leonard cítí doma se svými kolegy „Geeky“(Mají velkou inteligenci a jsou zcela pohlceni svojí prací – takový příklad může třeba být Ajťák), chce být více sociální. Je i zřejmé, že má nejmenší potíže, chovat se nejvíce normálně( anglicky „non – Geek). Leonard umí hrát na viloncello.
Leonard vlastní hygienické výrobky Star Wars, má rozsáhlou sbírku Superman(nosí  brýle typu Clark Kenta) a má oblek ze seriálu Battlestar galactica.

Z Leonarda se často stává něco jako tlumočník, či prostředníkem mezí Sheldonem a lidmi. Také se Leonard často ocitá v situacíh, kdy musí Sheldonovi vysvětlovat jak se chovat  a nebo mu naznačovat, kdy mluví sarkasticky.
Leonard nesnáší laktózu amá astma. Nosí brýle kvůli krátkozrakosti a bez nich nevidí. Během jeho romantického vztahu s Leslie jí řekne, ž mnoho členů z jeho rodiny zemřelo na onemocnění srdce, a tak má na to geny, aby se do tohoto stavu dostal také.

leonard-2-1024x576 Leonard Hofstadter

Leonard má IQ nad 173 a bylo mu 24 let, když získal doktorát z Princetonské univerzity. Dr. Hofstadter obdržel disertační prací z roku ocenění za své doktorské práce na experimentální částicoví fyziky.
Je nadaný věděc s působivou znalostí teoretické fyziky. Jeho práce jako experimentální fyzik často zahrnuje využívání laserů. Leonard navrhuje experimenty s cílem dokázat teorie, ale podle  Sheldona je jeho práce nedůležitá a je to derivátnějaká věc, která je odvozena od jiné).

Rodina
Všichni členové rodiny jsou vědci, tedy kromě mladšího bratra Michaela. který je profesor práv na Haravrdu.
Leonardova matka, Dr. Beverly Hofstadter, je psychiatr a neuroložka. Má oobnost, skoro totožné Sheldonovi. Sheldon a Beverly mají velmi přátelský vztah, sdílejí informace o svém životě. Když byl Leonard dítě, nikdy neoslavil své narozeniny. Penny zjistila, že si v dětství Leonard postavil „objímací stroj“, který by dokázal vynahradit nedostačující lásku matky. Jeho sourozenci jsou zřejmě úspěšnější v oboru, než on.‘
O Leonardovém otci se moc nemluví.  Zaměstnán zřejmě jako antropolog. Sheldon poukazuje naLeonardovo druhé jméno „Leakey“, které pochází od známého archeologa Louis Leaky, se kterým otec pracoval.
Babička trpí Alzheimerovou nemocí. Strýc Leonard Floyd už umřel, což ho velmi šokovalo, neboť to byl asi jediný člen rodiny, se kterým si dobře rozuměl a měl ho rád.
Napsat komentář