Rajesh Koothrapalli

Rajesh Koothrappalli je další hlavní postavou Big Bang Theory. Ztvárňuje ho herec Kunal Nayyar.

Životopis

Rajesh, nebo jak mu jeho kamarádi také říkají Raj, či příjmením Kootrappalli – tak mu říká Shledon – je z New Delhi, Indie. Rajeshovi velmi chutná indické jídlo a jeho znalosti o indické kultuře a náboženství (hinduismu) jsou často sporné se znalostmi Sheldonovými. . Rád si zahraje s parou hru Halo každou středu v bytě Leonarda a Sheldona. Občas se setkají i u Rajeshe. Rajesh hraje také Age of Conan. Říká se o něm také, že má zkušnosti s herní závislostí.

Nejlepší Rajeshův kamarád je Howard. Jeho typickým rysem, či vlastností je problematika mluvení s dívkami. S ženami dokáže promluvit pouze tehdy, pokud se napije alkoholu, či jsou z jeho rodiny. Rajesh zkusil tento problém vyřešit i léky, které ale měly, bohužel, vedlejší účinky.

rajesh-1 Rajesh Koothrapalli

Rodina

Rajesh se narodil do bohaté rody a má pět sourozenců (tři bratry a dvě sestry). Pravidelně komunikuje s rodiči, kteří žijí v Indie. Většinou s nimi komunikuje přes  web kameru. Jeho otec je gynekolog a řídí Bentley. V pozdějších epizodách se ukáže, že jeho rodiče jsou ještě bohatší, než jak je líčí Rajesh. Jeho bratranec, Sanjay, pracuje v call centru. Další bratranec pracuje jako právník, ale má špatnou vyjednávací schopnost.

rajesh-2 Rajesh Koothrapalli

Práce

Rajesh je astrofyzik z katedry na Caltech.  Pro jeho objev planetárního objektu mimo Kupierova pásu se Raj stal součástí časopisu People „30 vizionářů).
Měl ale i neúspěšné období. Po šesti měsících neúspěšného výzkumu o složení Transneptunického tělesa se Rajesh obávalm že by mohl být deportován zpět do Indie. Chtěl – li zůstat v zemi, musel si vyhledat jiné pracovní zaměření. Našelsi výzkumnou pozici ve hvězdném vývoji s profesorem Laughlin. Práce se ale nezdařila, kvůli dívce, která byla ve výzkumném týmu. Rajesh se trochu více napil a dělal sexuální narážky…

Napsat komentář