Sheldon Cooper

Sheldon Lee Copper  BS , MS , MA , Ph.D. , Sc.D. se narodil v roce 1980.


Sheldon je teoretický fyzik, který sdílí byt s kolegou a jeho asi nejlepším přítelem, Leonardem Hofstadtrem. Sheldon  velmi doržuje svoje pravidla a jeho život je v podstatě denní rutina. Kupříkladu má své místo na gauči a bacha, když si na to místo někdo sedne. Dalším takovou rutinou je, že vždy klepe na Penny třikrát. Na to už si i Penny zvykla a raději čeká za dveřmi, než Sheldon zaklepe potetí.  Beztak by nemělo smysl otevřít dříve, neboť Sheldon by doklepal tak i tak. Hlavně nesnáší nepořádek. Vzpomeňme si na první sérii, kdy v noci musel Penny uklízet byt..
Sheldon také nedokáže  určit, kdy někdo něco řekne ironicky a nebo také sarkasmus. Sheldon se prostě nedokáže vyznat v Leonardovi, kdy říká sarkasmus a kdy ne. Velmi zajímavé jsou i Sheldonovi vtipy a především jedno slovo.. pro ty kteří se na seriál koukají, zajisté ví o jaké se jedná – „Bazinga“. Sheldon také velmi rád ukazuje, jak je chytřejší než ostatní.  Tyto všechny vlastnosti poskytují podstatnou část Sheldonova charakteru.
Recenzenti a fanoušci spekulovali, že by Sheldon mohl mít  Aspergerovým syndromem nebo obsedantně-kompulzivní poruchou a asexuality,  ačkoli to bylo opakovaně popřeno spolutvůrcem Billym Pradym.

sheldon2 Sheldon Cooper

Jak vzniklo jméno Sheldon Cooper?
Sheldon Cooper je pojmenován na počest herce/producenta Sledona Leonarda a nositele Nobelovy ceny za laureát Leon Cooper.

sheldon-2 Sheldon Cooper
Měli tvůrci hned od začátku v úmyslu postavit Jima Parsonse do role Sheldona Coopera?
Odpověď zní ne. Tvůrce Chuck Lorre původně zamýšlel, že by si roli Sheldona Coopera zahrál Johnny Galecki. Galecki si ale myslel, že by byl „vhodnější“ pro  postavu, kterou nyní ztrvárňuje, Leonarda Hofstadter.
Lorre řekl, že když se Parsons ucházel o  roli „byl tak překvapivě dobrý“, že Chuck Lorre požádal Jima, aby se jim ukázal ještě jednou, zda se nejedná jen o štěstí. Ale  překvapivě i znovu na dalším konkurz se ukázal tak dobře, že poprvé to  určitě štěstí nebylo.

Napsat komentář