Simon Helberg

Simon Maxwell Helberg se narodil 9. prosince 1980 v Los Angeles, Kalifornie. Simon je americký herec a komik. Simon se objevil například nejen v Teorii velkého třesku, ale například i ve webseriálu, který má jen pár dílů Doctor Horrible’s Sing-Along Blog, kde si zahrál postavu Moist. Tato minisérie není ale u nás moc známá.

simon-helberg-and-BBT Simon Helberg

Životopis

Simon Má německé předky. přesněji jeho otec, Sandy Helberg, který je herec, pochází z německé rodiny. Simon chodil na karate a v 10-ti letech získal černý pás. I samotný Simon byl veden k judaismu.
Je ženatý s herečkou Jocelyn Towne. Koupili si za cca 3 miliony dolarů  4 200 čtverečných stop Hollywood nemovitostí od Charlieho Sheena, v luxusní čtvri v Los Angeles.
V lednu 2012 bylo oznámeno, že Helberg se svojí ženou Towne čekají jejich první dítě. 14. května téhož roku se jim narodila dcera Adeline.

Simon_Helberg Simon Helberg

Kariéra

V roce 2002 se objevil v celovečerním filmu Sexy párty, kde si zahrál jednoho z geeků. Roku 2003 měl malou roli ve filmu Mládí v trapu. Roku 2004  se objevil ve dvou epizodách seriálu Reno 911!.  V roce 2007 měl malou roli ve filmu Neuvěřitelný život rockera Coxe, jako židovský hudební producent. Dále se objevil například i ve filmu Maminčin mazánek. V roce 2009 získal roli ve filmu Seriózní muž. Roku 2011 propůjčil svůj hlas v originálním znění Bian Zao v animovaném seriálu Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví.

Související články :

Napsat komentář