Jitka Moučková

Vystudovala Pražskou konzervatoř, stejně jako další dabingoví herci z Teorie velkého třesku, např. Aleš Háma nebo Jakub Wehrenberg. Hudebně-dramatický studijní obor si vybrala dle své dosavadní záliby – ráda hrála a věnovala se aktivně hudbě. Během studia i po něm získala mnoho angažmá v českýchdivadlech, hostovala třeba ve Středočeském divadle Kladno nebo v muzikálu Starci na Chmelu. Nyní hraje Jitka Moučková na Praze 2 v Divadle u Hasičů.
Spolu s Janou Hlaváčovou (oblíbená česká herečka – Třetí princ, Jak básnici neztrácejí naději apod. a Hanou Maciuchovou (dobře známá především ze seriálu Ulice) se angažují ve hře Žárlivost.

Co ale Jitku Moučkovou proslavilo nejen v České republice, ale i po světě je dabing. Její nezapomenutelný hlas se ozval v desítkách filmů a seriálů, které se z naší paměti jen tak nedostanou. Z nejvýznamnějších seriálů můžeme jmenovat Sběratelé kostí, Ztraceni, Čarodějky, Zoufalé manželky, Útěk z vězení, Futurama, Smallville nebo Teorie velkého třesku, z filmů pak bezesporu akční komedii o speciálně upraveném voze Taxi, první i druhý díl Terminátora, pátý a šestý z celkem osmi filmových zpracování veleúspěšné série o čarodějnickém učni – Harry Potter a Fénixův řád a Harry Potter a Princ dvojí krve, pokračování akčního filmu i železném muži – Iron Man 2 nebo horror z prostředí průmyslových kamer a jejich záběrů Paranormal Activity 2. Toto jsou ale skutečně jen zlomky televizní produkce, do níž Jitka aktivně a úspěšně zasáhla.

jitka-mouckova Jitka Moučková

Napsat komentář