Natáčení osmé řady pozastaveno, dokud herci nepodepíšou smlouvy!

Natáčení osmé řady BBT bylo odloženo, kvůli sporu s platem, o kterém jsme psali již dříve. V Česku se bojuje o navrácení dabingu Amy a Penny. V Americe se momentálně válčí s natáčením nové řady.

V Hollywoodu odložili natáčení osmé řady Teorie velkého třesku, neboť se nedohodli s herci, v Česku vrcholí sedmá série za neméně výbušné situace. Po výměně dabérek dvou hlavních hrdinek, jež zastupuje agentura sjednávající pro herce lepší podmínky, se proti nové verzi na Prima Cool strhla vlna protestů. Včetně triček.

5 Natáčení osmé řady pozastaveno, dokud herci nepodepíšou smlouvy!

Diváci podepisují petice za návrat původních českých hlasů rolí Penny a Amy i na podporu dobrého dabingu obecně. Šíří trička s nápisem Změna dabingu: Teorie velkého třesku není cool. Heslo Chceme kvalitní český dabing vetkli i na obraz státní vlajky. A na sociálních sítích domlouvají další akce.

„Pište Primě každý den, mailujte, telefonujte, otravujte, ať ty zkažené díly předělají,“ vzkazují si fanoušci. Přibývají výroky „Po výměně hlasů končím s Teorií na Coolu a stahuju si ji v originále s titulky.“ Televize zatím mlčí, ale podle informací iDNES.cz se nevylučuje jednání Primy a Herecké asociace.


image-7403582-11579337 Natáčení osmé řady pozastaveno, dokud herci nepodepíšou smlouvy!

Jen aby ještě bylo co dabovat, v Americe je ohrožen vznik nové řady. První klapka, která měla padnou tento týden, se odsouvá, dokud herci nepodepíší smlouvu. „Vzhledem k trvajícím jednáním se výroba odkládá,“ oznámilo studio. Což  se ve Státech považuje za velké překvapení.Čekalo se totiž, že hrdinové kultovní série nastoupí ve středu před kamery i beze smluv, jež se doladí později, jak už se v minulosti stalo. Ale tentokrát nepřišli. Hlavní pětice, Jim Parsons, Johnny Galecki, Kaley Cuocoová, Simon Helberg a Kunal Nayyar, chce podle zákulisních zdrojů zvýšit honoráře z 325 tisíc dolarů až na milion za epizodu.Což studio odmítá, ale dostává se do slepé uličky, protože „TBBT“, jak fanoušci říkají seriálu podle anglického názvu The Big Bang Theory, patří k oporám televize CBS. Sedmá řada v Americe překračovala 20 milionů diváků týdně, každý rokrostl zájem o čtyři procenta a odezva sílila i ve světě.

Podle časopisu Hollywood Reporter jsou však ve vedení Warner Bros Television, kde seriál vzniká, i lidé s hereckou zkušeností, kteří mají pro hvězdy Teorie pochopení. „Za úspěch, který přinesli, zaslouží přidat,“ míní citovaný zdroj. Navíc by ústupek studia nebyl jediný, týdenním zpožděním výroby si už vylepšil smlouvu autor Takové moderní rodinky.


Zdroj:http://kultura.idnes.cz/ohrozena-teorie-velkeho-tresku-d35-/filmvideo.aspx?c=A140731_115503_filmvideo_spm


 Co říkáte na momentální situaci? Jak vidíte další průběh? 

Napsat komentář