Svítá snad naděje obnovení hlasů Penny a Amy?

Šéf Herecké asociace Jiří Hromada a ředitel Primy Marek Singer poprvé jednali o napjaté situaci, kdy herce zastupované agenturou střežící důstojné podmínky dabingu začala studia přeobsazovat. Primě diváci zazlívali hlavně změnu hlasů Teorie velkého třesku.

image-7403582-11579337 Svítá snad naděje obnovení hlasů Penny a Amy?

„Dali jsme řediteli naše podklady, podle nichž agenturní herec neznamená zdražení, šéf Primy měl zatím jen výpočty od dabingových studií. Čeká nás dalšíjednání, příště si právníky a zástupci agentury, ale cítíme mírný optimismus. Vůle zachovat kvalitu a dohodnout se tu je,“ míní Hromada.

„Byli jsme Hereckou asociací informováni o vývoji jednání mezi dabingovými studii a agenturou Manpower. Doufáme, že posun v jednáních je příslibem, že se dočkáme řešení, které uspokojí požadavky všech stran,“ komentoval první kolo vyjednávání ředitel Primy Marek Singer. Nyní dabéři plánují schůzku s Novou.

7 Svítá snad naděje obnovení hlasů Penny a Amy?

„Doufám, že televize najdou schůdnou cestu, jinak by byly proti divákovi,“ řekl Marek Juras z organizace Pro podporu všech dabérů v ČR, jež vznikla kvůli aféře. Byla založena 29. července a už má přes sedmnáct set členů. „Nebojujeme pouze za Teorii velkého třesku  Usilujeme o to, aby herci, kteří vstoupili do agentury a požadují jasná pravidla v odměňování, nebyli bojkotováni dabingovými studii  Jsme také proti  přeobsazování rolí. Proto podporujeme dabéry celoplošně,“ vysvětlil Juras.

 

Seriál Teorie velkého třesku byl ohrožen i ve Státech, kde se odložilo natáčení osmé řady, protože herci žádali zvýšení honorářů. Bitvu vyhráli, přidáno dostaly hlavní hvězdy i jejich kolegové, a právě dnes se vracejí před kamery…

 

Zdroj: idnes.cz

Napsat komentář