Čeká nás letní dovolená a po ní se snad dočkáme dabingu BBT

Léto a letní prázdniny se blíží mílovými kroky, pro některé z vás již příjemné léto začalo, proto si ho pojďme pořádně užít a vyrazit někam na pořádnou letní dovolenou, no a aby toho nebylo málo, tak se dle určitých zatím ne přímo oficiálních informací, můžeme těšit na start dabované 8.série BBT, takže po létě nemusíme zoufat, přijde totiž další vlna zábavy.

image-7740876-11999638-1415488732000 Čeká nás letní dovolená a po ní se snad dočkáme dabingu BBT

Když už se nám blíží to léto, i když to zatím moc na letní počasí nevypadá, rádi bychom vám, našim čtenářům popřáli příjemně strávenou letní dovolenou a také dát pár tipů, kam se letos v létě vydat.

Náš redaktor Martin se vydal minulý rok do Itálie, protože nerad cestuje dlouho ale zároveň by si rád užil moře a vše co k tomu patří. Dovolená v Itálii pro něj byla proto jasnou volbou, vzdušnou čarou je tato země se svými přímořskými plážemi nejblíže České Republice. Už když překročíte hranice Itálie, nasajete tu nezaměnitelnou atmosféru přímořského státu.  Když Martin dorazil do letoviska a uviděl před sebou širé moře, vystačil se na něj dívat pár dlouhých minut a vychutnával si ten neuvěřitelný pocit volnosti a svobody, který se ho zmocnil.

Po ubytování si zašel na klasické italské espresso, které je typické pro tuto oblast. Hlavně mějte na paměti, pokud si půjdete dát kávu, že espresso v Itálii znamená, dát si malou silnou kávu. U nás se takové kávě někdy přezdívá picollo. Každý Ital vám ale řekne, že je to špatně. Správně by se mělo i u nás espresso dělat malé a silné, protože s přidanou vodou je to tzv Lungo. Pomalu se k nám tento trend také dostává. Po kávě nezbylo už nic jiného než se jít natáhnout na pláž a zaplavat v moři, po takto skvěle stráveném odpoledni to ještě okořenil, procházkou po centru letoviska. Italové mají prý skvělé krámky se vším možným. Zaujala ho hlavně možnost vytvořit si zmrzlinový pohár dle svých chutí, vyberete si zmrzlin kolik chcete, na to si dáte lentilky, arašídy a další a pak si to ještě zalejete polevou. Zkrátka mňamka do letního vedra. Všem tuto destinaci doporučuje, Italové jsou milí a vlídní a to jejich Ciao!

Na dotaz, kam se podívá letos, nám odpověděl, že ho dosti láká Řecko. Dovolená V Řecku má totiž mnoho výhod, můžete ji například zkombinovat s různými fakultativními výlety. Řecko je totiž velmi bohaté na kulturní památky, a některé z nich jsou zapsány na listině kulturního dědictví UNESCO a jsou chráněné. Každé město a každá vesnice má co nabídnout. V muzeích tu naleznete mnoho architektonických skvostů z oborů, jako jsou sochařství, malířství a archeologie. Takže se můžete týden válet na pláži a pak týden jezdit a fotit památky v Aténách a dalších městech v Řecku, určitě si pak nezapomeňte projít po místních trzích a přivézt si domu nějaký ten suvenýr. Tak vyražte, třeba se tam potkáme. A hlavně si nezapomeňte i na dovolené přečíst náš magazín o Teorii velkého třesku, celé léto vám budeme servírovat novinky ze seriálu.

Napsat komentář