Kdo to vlastně je ten geek?

Teorie velkého třesku je seriál o Geecích ale někteří z nás možná ani neví, co to slovo vlastně přesně znamená, čím se takový lidé vyznačují, jestli mají například vlastní styl oblékání, jak se chovají apod. To si upřesníme v tomto článku.

image-7740876-11999638-1415488732000 Kdo to vlastně je ten geek?

Geek vyslovuj [gík] je termín pocházející z angličtiny a označuje osobu zejména z oblasti IT informačních technologií která je osobnostně zaměřena na nějakou část oboru, kterou zná do detailu a je do této oblasti tzv. zapálená. Projevuje o tuto oblast vysoký zájem, zjišťuje detaily, které ostatní osoby nepovažují za až tak podstatné. Tím pádem dokáže řešit i obtížné problémy a obtížná řešení, která jsou mu předkládána. Nemusí to však nutně znamenat, že by tato osoba musela mít vysoké vzdělání. Geekem se může stát kdokoli kdo je zapálený pro nějakou malou část jakéhokoli oboru. Může to být například i skalní fanoušek baseballu, fotbalu, hokeje. Nemusí takový sport vykonávat ale pokud bude znát veškeré detaily o něm například bude znát pravidla do nejmenšího detailu, můžeme ho považovat za Geeka

Nicméně právě díky takovým seriálům jako je Teorie velkého třesku nebo IT Croud se lidem vžilo, že to jsou lidé, kteří jsou nepřizpůsobiví společnosti a jsou to tak trochu podivíni. A od toho se tak trochu odvozuje i skutečnost, že mají vlastní módní trendy, které vlastně působí stejně jako vžitá skutečnost o nepřizpůsobivosti. Jsou to trendy, které vybočují a jsou něčím zvláštní či zajímavé, běžně je lidé nenosí a proto právě takového Geeka odliší od ostatních. Jedním z takových stylů může být například pixel style a to není nic jiného než že povrch některých věcí, které má Geek na sobě je vyskládán tzv. pixely, což jsou malé kostičky podobné stavebnici a je jen na vás jak si ty kostičky poskládáte a jaký obraz z nich vytvoříte, třeba každý den něco jiného. Většinou si určitě všimnete takového pixel batohu, ten bývá dost nápadný.

taškapixel-300x300 Kdo to vlastně je ten geek?

Můžeš zakoupit na: http://geekworld.cz/24-pixel-kolekce

taškapixel2-150x150 Kdo to vlastně je ten geek? taškapixel3-150x150 Kdo to vlastně je ten geek?

Další populární věcí jsou Geek trička, ta mají na sobě speciální motivy, který má v sobě určitý druh vtipu ale ne jen tak ledajakého. Musí to být chytrý vtip anebo jsou to věci, jako jsou hlavolamy, například taková rubikova kostka. Takže pokud si myslíte o sobě, že jste Geek nebojte se to dát najevo.

Napsat komentář