O čem seriál je?

Pilotní díl seriálu Teorie velkého třesku (v originále The Big Bang Theory) byl odvysílán 24. srpna roku 2007 na stanici CSB. V ten den se rozjel jeden z nejlepších sitcomů, ve kterém si mnoho věcí nedokáže normální člověk představit.


image-7403582-11579337 O čem seriál je?

Děj seriálu je naplněn pěti mladými lidmi, nebo jak jim také mnozí říkají – geekové, jsou úzce zahleděni pouze do svého největšího zájmu – fyziky. Jedná se o velmi zábavný sitcom, jenž zachycuje současnou nerudovskou subkulturu americké mládeže. V hlavních rolích seriálu se představí Johnny Galecki (Leonard Hofstadter), Jim Parsons (Sheldon Cooper), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard Wolowitz)  a Kunal Nayyar (Rajesh Koothrapalli).

Hlavní dějová linie nás zavede do bytu Leonarda a Sheldona. Oba mají společný zájem ve fyzice, kvantové mechanice, teorii superstrun, sci-fi a fantasy.Leonard zkoumá experimentální fyziku a Sheldon je geniální teoretický fyzik, který má IQ více jak 180.

bbt8 O čem seriál je?

Hlavním naplněním jejich každodenního života jsou činnosti, o kterých se mnohým z Vás ani nezdá, jako např. zkoumání a výpočty nových vlastností elementárních částic. Leonard i Sheldon mají oba, dva dobré kamarády, kterými jsou Howard a Rajesh. První z nich je konstruktérem, druhý se zabývá astrofyzikou.

Jejich čtveřici doplní hned v prvním díle krásná Penny, která sice neumí klingonsky, ale zaujme celou čtyřku – tedy až na Shledona – především faktem, že je ženou. Tato Leonardova náklonnost a touha je jednou z hlavních situací provázející diváky celý sitcom.

Napsat komentář